Dermolýza

 

Akciová cena ošetrenia

Je zvláštnym druhom biologického peelingu - ide o hĺbkovú exfoliáciu pleti, kde hrajú hlavnú úlohu pankreatické enzýmy. Pankreatický enzým je látka produkovaná slinivkou brušnou a slúži k rozleptaniu potravy v zažívacom trakte. Ak sa tieto enzýmy v správnej koncentrácii aplikujú na pleť, tak dokážu naleptať vrchnú čať pokožky, ktorú je možné potom vhodnými abrazivnými prostriedkami vešmi dobre odstrániť - pleť sa tým hlboko omlaďuje.

 

Prečo dermolýza omladzuje pleť?

 

pri dermolýze sa uvoľňujú bielkovinové väzby medzi bunkami a tým sa dosiahne skutočná hĺbková obnova pleti

intenzívne odstraňuje odumreté kožné bunky

rozkladá tuky a tým odstraňuje nepekné tukové vaky, napríklad pod očami a tiež dokáže, aby sa mastná pleť premenila v krásnu matnú a zdravú suchú pokožku

pomáha odstrániť mazové zátky v póroch, tým nevznikiajú nepekné červené fľaky-komedómy, a tiež akné

vyrovnáva jazvy a hrboľky po akné

dokáže sťahovať rozšírené póry

štiepi škroby

veľmi dôkladne odstraňuje zbyšky nečistôt

 

 

Použitie:

Aplikuje sa tak, že sa nanáša hrubá vrstva špeciálnej masky, ktorá pôsobí omnoho dlhšie ako u bežných masiek. Podstatou sú dva rozdielne mechanizmy. 
Prvý je predovšetkým peelingová zložka, ktorá jednak štiepi tuky a používa enzými, ktoré majú za úlohu uvoľniť odumreté bunky, ktoré sa potom ľahšie odstráňujú. 
Druhým mechanizmom sú ľahko zlúpavané preparáty, ktoré sú tu v slabšej koncentrácii v podobe čistiacej vody, mlieka či gélu.
Hĺbková kúra si vyžaduje 5 až 10 ošetrení jedenkrát týždenne. Po tejto kúre sa dosiahne výrazna obnova a ozdravenie pleti. Možné je aplikovať aj jednorázové ošetrenie dermolýzou, napríklad v rámci prípravy pleti pred vyživným ošetrením nejakou vhodnou výživnou maskou.