TRVALÁ EPILÁCIA:                 
                       
Je veľa spôsobov dočasného odstraňovania chĺpkov na tele. V našom zariadení Vám ponúkame najmodernejšiu a veľmi efektívnu metódu trvalého odstraňovania chĺpkov a to pomocou prístroja E-light - IPL (intenzívne pulzné svetlo) .

Svetelný lúč prenikne ku korienku chĺpku (folikulu), reaguje s jeho farbivom a zmenou svetelného žiarenia na tepelnú energiu dochádza k zahriatiu vlasového korienka na extrémne vysokú teplotu a jeho definitívnemu zničeniu. Chĺpky prechádzajú rôznymi rastovými fázami – aktívna fáza / kľudová fáza. Pre zničenie korienka chĺpku, potrebujeme chĺpok zasiahnuť v jeho aktívnej rastovej fáze. Počet folikulov v aktívnom cykle je rôzny. Korienky v kľudovej fáze sa skôr či neskôr prebudia a začnú z nich rásť chlpy. Preto sú medzi jednotlivými epiláciami nutné dostatočne dlhé pauzy. Akékoľvek informácie o výsledkoch trvalej epilácie po jednom alebo dvoch zákrokoch nemôžu byť pravdivé ani objektívne. V nízkom percente prípadov, v závislosti na individuálnych vlastnostiach pokožky a ochlpenia môže byť počet potrebných opakovaní epilácie nižší alebo vyšší ako je priemer. Chĺpky začínajú vypadávať asi po dvoch až troch týždňoch po zákroku, ktorý sa má zopakovať 4 – 6 krát - podľa intenzity ochlpenia a miesta. Prestávka medzi opakovaním je 4-6 týždňov. Ošetrenie je bezbolestné. Pokožku v epilovanej časti  treba spoľahlivo chrániť pred slnečným žiarením, nevystavovať ho na slnko ani v soláriu a zároveň ho chrániť opaľovacím krémom s najvyšším ochranným faktorom 50+,aby sa predišlo pigmentácii.

 

                                    


                                      

PRIEBEH OŠETRENIA:

   

Pred epiláciou intenzívnym pulzným svetlom je potrebné ošetrované miesto pred zákrokom oholiť. Chĺpky nesmú byť epilované strojčekom ani akoukoľvek inou metódou, ktorá chĺpky vytrháva (minimálne 6 týždňov pred zákrokom). Pri zákroku sa na kožu nanáša gél, ktorý má nielen chladiaci účinok, ale zároveň zlepšuje kontakt medzi pokožkou a  ošetrovacou hlavicou intenzívneho pulzného svetla

                              

                                                                          

 

Kotraindikácie – kedy sa nesmie epilovať

 

Žiadne absolútne kontraindikácie (dôvody), prečo sa nesmie epilovať známe nie sú. Opatrný však treba byť v nasledovných prípadoch:

   U ľudí, ktorým sa tvoria hypertrofické a koloidné jazvy

    V prípadoch aktívneho alebo častého výskytu herpetickej infekcie na epilovanej oblasti.

    6 týždňov po použití epilačných metód, pri ktorých sa vytrháva korienok chlpu (epilácia voskom, vytrhávanie pinzetou, vytrhávanie    strojčekom).

    6 mesiacov po celkovom používaní prírodných alebo syntetických derivátov vitamínu A.

    Počas tehotenstva laserovú epiláciu nedoporučujeme.